Esame nevyriausybinė aplinkosaugos organizacija, kuri tiki, kad mūsų planetą būtina saugoti ne nuo žmonių, bet drauge su jais.
Punios šilas
Apie punios šilą
Nemuno kilpos apglėbtas Punios šilas yra išlikusi seniau abipus Nemuno plytėjusių didelių miškų dalis. Manoma, kad miškas Punios šilo teritorijoje niekada nebuvo iškirstas. Iki šiol šilas išlaikė sengirės bruožų: tebeauga itin seni medžiai, yra didelė medynų ir kitos augmenijos įvairovė, dinamiška miško struktūra su tankmėmis, aikštelėmis, šlaitais, šlapynėmis. Šile sau vietą randa kerpės, grybai, žoliniai augalai ir vabzdžiai, kuriems būtinas senas neliestas miškas. Mokslininkų vertinimu, Punios šilas dėl dideliame plote išlikusios sengirės ir saugomų rūšių gausos turi išskirtinę vertę tarp kitų Lietuvoje saugomų miško masyvų.
Punios šile rasta 115 Lietuvos raudonosios knygos rūšių. Šile gyvena didžioji miegapelė, juodieji gandrai, mažieji ereliai rėksniai, reti vabalai niūriaspalvis auksavabalis, didysis skydvabalis, auga didelė samanų, kerpių, grybų, žolinių augalų įvairovė. Daug gamtinių vertybių buvo nustatyta 2019 m. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos ekspertams atlikus papildomą vertinimą. Saugotinos gamtinės buveinės apima net tris ketvirčius viso Punios šilo ploto. Ekspertai rekomenduoja net 69 procentuose visos teritorijos nevykdyti jokios ūkinės veiklos, nes ji yra žalinga.
Be didžiulės gamtinės vertės Punios šilas yra įdomus ir dėl kultūrinio paveldo objektų. Šile yra keturi pilkapynai ir Dainavos apygardos partizanų vadavietė.
Punios šilo eglynai
*čia pateikiamos Punios šilo gamtinio rezervato ir botaninio zoologinio draustinio ribos iki 2022 m.