Šiuo metu vyksta Nemuno kilpų regioninio parko planavimo schemos korektūra, kurios metu plečiamas Punios šilo gamtinis rezervatas. Dabar vyksta derinimo su visuomene procedūra, kurios metu tiek privatūs piliečiai, tiek ir organizacijos gali pateikti savo pastabas ir siūlymus paruoštam rezervato išplėtimo dokumentui. Su derinimui pateiktu planavimo dokumentu galite susipažinti jį atsisiuntus paspaudus šią nuorodą.

Su interaktyviu plečiamo rezervato žemėlapiu galima susipažinti paspaudus čia

Visuomenė pastabos rezervato plėtros pasiūlymui galima pateikti iki š.m. gegužės 28 dienos. Norint užtikrinti šį labai svarbų derinimo su visuomene procesą, labai svarbu, jog kuo daugiau piliečių pareikštų savo nuomonę, tuo prisidėdami prie tokios Punios šilo ateities, kuri labiausiai atitiktų visuomenės lūkestį.

Todėl kviečiame Jus pateikti savo nuomonę, o tai galite padaryti šiais būdais:

 1. Siųsti oficialų raštą planavimo organizatoriui elektroniniu paštu vstt@vstt.lt. Prie laiško (CC ar BCC) pridėkite ir zymantas.morkvenas@bef.lt. Taip geriau žinosime visuomenės išreikštos nuomonės mastą. Tipišką rašto formą galite atsisiųsti čia ar paspaudus rašto iliustraciją žemiau. Rašte pateikėme argumentuotos nuomonės pavyzdį, kuris atitinka mūsų organizacijos poziciją. Jei ją palaikote – galite naudotis šiuo teksto pavyzdžiu. Galite papildyti ir papildomais argumentais, o jei turite kitokią nuomonę, tiesiog ja pakeisti esamo rašto tekstą. Kuo daugiau bus atsilepimų – tuo geriau.
  Rašte mėlynu šriftu nuspalvinome vietas, kurias reiktų pakeisti pritaikant prie Jūsų konkrečios situacijos – užpildant vardą/pavardę, pasirašymo datą ir pan. Arba keičiant tekstą jei esamas neatspindi Jūsų nuomonės. Raštą pateikti galite šiais būdais:
  A) atsispausdinti, pasirašyti, o nuskanavus (ar nufotografavus telefonu), išsiųsti aukščiau nurodytu elektroninio pašto adresu;
  B) pasirašyti raštą elektroniniu parašu ir jį išsiųsti aukščiau nurodytų el. pašto adresu. Pasirašyti elektroniniu parašu galite naudoti šias platformas: https://www.gosign.lt/ ar https://adoc.archyvai.lt/ arba kitas;
 2. Savo nuomonę atsiųsti elektroniniu paštu siunčiant laišką visuomeninei organizacijai Baltijos aplinkos forumui adresu zymantas.morkvenas@bef.lt. Tai reikėtų padaryti iki gegužės 27 dienos. Tuomet mes apibendrinsime visas gautas nuomones bei jų kopijas pridėję prie apibendrinimo išsiųsime planavimo organizatoriui oficialiu raštu.
 3. Tiesiog išsiųsti elektroninį laišką planavimo organizatoriui adresu vstt@vstt.lt ir įsitikinti ar raštas buvo priimtas. Paprastai tarnybos raštinė jums turėtų parašyti trumpą žinutę jog Jūsų laiškas yra priimtas, jam suteiktas registracijos numeris.

Kaip užtikrinti jog jūsų nuomonė būtų tinkamai pateikta ir motyvuota?

 • Rašte turi aiškiai matytis kas yra siuntėjas, t.y. siuntėjo vardas, pavardė ir kontaktinė informacija (adresas, telefonas, el. pašto adresas), kad planavimo organizatorius galėtų Jus identifikuoti.
 • Rašte turėtų būti aiškiai identifikuota apie Kūrį planavimo procesą rašote. Pavyzdžiui, Jūsų nuomonės antraštė galėtų vadintis „Pasiūlymai Nemuno kilpų regioninio parko planavimo schemos (ribų ir tvarkymo planų) korektūros sprendinių pakeitimui“
 • Kalbant apie rašto turinį svarbu paminėti – kokiems planavimo pasiūlymams prieštaraujate, kodėl? Savo nuomonę geriausia grįsti faktais, patirtimi ar pateikiant loginę aplinkybių analizę. Taip pat svarbu raštą papildyti siūlymais – ką siūlote keisti?

Žemiau pateikiamas rašto pavyzdys atspinti tiek teisingą pateikimą, tiek ir aiškią turinio struktūrą. Kaip jau minėjome, rašto turinys atspindi mūsų organizacijos poziciją – jei ją palaikote, galite naudotis parašytu tekstu, tačiau esate laisvi tekstą modifikuoti ar visai keisti.

Jei Jums kyla klausimų ir norite pasitarti. Maloniai prašome rašyti adresu zymantas.morkvenas@bef.lt ar skambinti telefonu 861472597

Teikiamos nuomonės pavyzdys

Čia galite rasti formą PDF formatu, kurią atsispausdinę galėsite trūkstamas vietas užpildyti ranka.