Punios šilo kraštovaizdžio draustinyje bus irengta nauja trasa 

Punios šilo pažintinis takasPunios šilo didžiąją dalį sudaro rezervatas, kur lankytis negalima. Tačiau pietinėje dalyje, kur yra siauras Punios šilo kraštovaizdžio draustinio ruoželis, lankytojai vėliau galės pražygiuoti naujai įrenginėjama trasa bei pajusti Punios šilo didybę, pasigrožėti Ąžuolų alėja, aplankyti Dainavos partizanų žeminę.

Rugpjūčio mėnesį pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vykdomą projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (I)“ Punios šilo kraštovaizdžio draustinyje pradedami pažintinės trasos įrengimo darbai. Juos planuojama baigti iki šių metų pabaigos.

Lankytojus su Punios šilu supažindins nauja infrastruktūra

Projekto tikslas – sudaryti lankytojams palankias sąlygas susipažinti su Nemuno kilpų regioninio parko vertybėmis: Punios šilu, Panemuninkų skardžiu, piliakalniais, skroblynais, medžiais senoliais. Nuo kitos Nemuno pusės bus galima pamatyti garsųjį Punios piliakalnį.
Numatomas originalių informacinių stendų bei rodyklių, dekoratyvių stulpų bei suoliukų įrengimas, 4 metrų ilgio lieptelių raguvose ir dvejų 45 ir 55 ilgio terasinių laiptų įrengimas.

Maršrutas prasidės ties Nemuno gatve, kur šiuo metu stovi medinių skulptūrų kompozicija. Kai kurios medinės skulptūros iškeliamos į kitą vietą prie girininkijos. Projekte numatomas pasenusių skulptūrų išmontavimas.

Trasoje yra dvi raguvos – didžioji ir mažoji. Šlaitai gana statūs, todėl bus statomos kopimo atramos. Abiejose raguvose numatoma įrengti lieptus.

Praėjus raguvas pamatysime Panemuninkų piliakalnį, šalia kurio driekiasi išskirtinio reljefo ir aukščio Panemuninkų skardis. Čia bus statomi informaciniai stendai iš rūdinto plieno lakštų. Trasoje esami medžiai ir želdiniai bus nekertami. Nebent, esant būtinybei, bus atliekami krūmokšnių ir nevertingų želdynų genėjimo darbai.

Miške ties stačiu nusileidimu prie Nemuno numatomi įrengti patogūs terasiniai laiptai. Ąžuolyno take esamos lentelės prie ąžuolų apie kunigaikščius bus keičiamos į stilizuoto karžygio siluetus su LDK kunigaikščių vardais ir valdymo metais. Lankytojai galės ne tik pražygiuoti įdomiu maršrutu, bet ir susipažinti su Punios šilo kraštovaizdžio draustinio vertybėmis.

Kitoje Punios šilo dalyje – gamtiniame rezervate nevykdoma jokia žmogaus veikla nuo 1969 metų. Punios šilo gamtinis rezervatas primena sengirę, nes yra netankus, su pavieniais stambiais senais medžiais ir dideliu kiekiu negyvos medienos.

Punios šilas gamtiniu požiūriu (dėl savo medynų amžiaus, struktūros, saugomų rūšių ir buveinių gausos) yra vienas vertingiausių miškų Europoje.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija.

No comments!

Write a review

El. pašto adresas nebus skelbiamas.