Punios šilo apsaugos tikslų derinimas – pasityčiojimas iš visuomenės

Aplinkos ministerijai šiandien paskelbus, kad laukiama visuomenės pastabų dėl Punios šilo apsaugos tikslų projekto ir jog, neva, rastas kompromisas dėl šio unikalaus miško apsaugos, nevyriausybiniai suskubo sureaguoti.

Jie išplatino kreipimąsį į ministeriją, kuriame ragina organizuoti visavertišką derinimo su visuomene procesą – surengti viešą šių tikslų pristatymą.

„Dabar Aplinkos ministerija paskelbė apsaugos tikslų lentelę be jokios papildomos informacijos. Visuomenė niekaip negali tokios infromacijos adekvačiai įvertinti, negali pakomentuoti. Toks derinimas yra tyčiojimasis iš visuomenės. Ši situacija atskleidžia sisteminę visuomenės įtraukimo į sprendimų priėmimą problemą kai, pavyzdžiui, miškų kirtimų derinimas su visuomene vyksta paskelbiant miškotvarkos projektus kažkur giliai kokioje nors svetainėje pateikiant sausą informaciją, lenteles, kurių visuomenė negali deramai interpretuoti, neturėdama specifinių žinių.” – situaciją komentuoja  Baltijos aplinkos forumo direktorius, vienas judėjimo už Punios šilo išsaugojimą pradininkų Žymantas Morkvėnas.

„Man atrodo, kad arba Aplinkos ministerija yra kurčia ir akla, negirdėdama ir nematydama, kas aplinkui vyksta, arba – idiotai. Tas derinimas yra pasityčiojimas iš visuomenės, kuri supranta, kad Punios šilas gali būti apsaugotas tik rezervato statusu. Nes man atrodo, kad visose diskusijose, teismo posėdžiuose tai – jau įrodyta. Spjūvis visiems, kurie tiria, saugo ir rūpinasi to šilo likimu.“ – komentuoja  kitas judėjimo už Punios šilo išsaugojimą pradininkas, teatro režisierius, nacionalinės premijos laureatas Gintaras Varnas.

 

No comments!

Write a review

El. pašto adresas nebus skelbiamas.